Očkování pro neregistrované zájemce a jednodávková vakcína. To jsou dvě novinky, které zavádí do praxe Krajská nemocnice Tomáše Bati již od středy 21. července 2021.

Zájemci o očkování, kteří nejsou registrovaní, se mohou nechat naočkovat proti COVID-19 bez přechozí registrace ve zlínském velkokapacitním očkovacím centru v PSG aréně zřízeném Krajskou nemocnicí Tomáše Bati, a to již od středy 21. července 2021. Do očkovacího centra mohou přijít bez předchozí registrace v pracovní dny mezi 8.00 – 16.00 hodinou. Registrace se uskuteční až na místě. „Neregistrovaným zájemcům o očkování je ve velkokapacitním očkovacím centru vyhrazen samostatný prostor,“ uvedl Michal Filip, ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.  „V každém případě ale zájemcům doporučujeme, aby se k očkování radši registrovali, vyhnou se tak čekání ve frontě. Na očkovacím místě budeme nadále upřednostňovat registrované zájemce o očkování, které očkujeme prakticky bez čekání,“ dodal. 

Očkovací centrum navíc od středy 21. července nabídne očkování další očkovací látkou COVID-19 Vaccine Janssen, která je jednodávková a určena primárně právě pro neregistrované. „Vakcína Janssen je doporučena hlavně lidem nad 60 let, za určitých podmínek a po konzultaci s lékařem je možné ji ale aplikovat i mladším,“ uvedl Michal Pisár, primář Urgentního přijmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a koordinátor velkokapacitního očkovacího centra ve Zlíně. Očkovací místo v PSG aréně nadále očkuje vakcínou Comirnaty od výrobce Pfizer a BioTech a vakcínou Spikevax od firmy Moderna.  „Očkování je důležité pro zvládnutí pandemie, navíc bezpečné. Závažné nežádoucí účinky se vyskytují zcela raritně a ty běžné nežádoucí účinky jsou zvládnutelné a předvídatelné, “ dodal Michal Pisár.