První dávkou vakcíny Comirnaty od společnosti Pfizer a BioNTech byl dnes v 17.30 v očkovacím centru v PSG aréně ve Zlíně očkován hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Přeočkování druhou dávkou ho čeká za 44 dnů.

Závory pro věkovou skupinu od 45 let, do níž spadá i hejtman Radim Holiš, se otevřely o půlnoci z pondělí na úterý 11. května. Možnosti naočkovat se proti onemocnění COVID-19 bez váhání využil.

„Chtěl bych se zase beze strachu potkávat s rodinou a přáteli, normálně cestovat a užít si léto bez mimořádných opatření. Proto jsem se nechal očkovat. Věřím, že očkování je cesta k návratu do normálního, plnohodnotného života,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Brzy se centrální rezervační systém otevře také dalším věkovým kategoriím. Registrovat se zájemci mohou jednoduše na některé z 8 očkovacích míst v kraji přes webové stránky https://registrace.mzcr.cz/. Termíny na očkování lidé obdrží přibližně do týdne.

„Rád bych všechny, kdo ještě váhají, povzbudil a posílil jejich důvěru v očkování. Upřímně prosím všechny občany Zlínského kraje, aby se nechali naočkovat také. Jakmile to bude možné, využijte bezplatné vakcinace a registrujte se do nejbližšího očkovacího místa,“ vyzval hejtman.