Odběrové místo pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 se v Uherskohradišťské nemocnici nachází na novém místě. Od neděle 1. listopadu je umístěné v prostorách u nákladní brány.

„Důvodem pro změnu byla snaha ještě více oddělit covid pozitivní pacienty od běžných, ještě více minimalizovat riziko možného přenosu tohoto onemocnění. Nové prostory jsou pro realizaci tohoto záměru vhodnější,“ vysvětlila Margita Ondroušková, vedoucí odběrového místa.

Vstup do budovy, kde se nově odběrové místo nachází, je z vnitřní strany areálu nemocnice. Pěší mohou projít brankou vedle nákladní brány. Pro příjezd autem je nutné použít hlavní vjezd do nemocnice, k odběrovému místu vede zřetelné značení. 

Původně lidé docházeli k podstoupení testů do budovy infekční ambulance. Přestěhování odběrového místa žádné problémy nezpůsobilo, a to i díky včasnému upozornění, které Uherskohradišťská nemocnice zveřejnila na svých webových stránkách a profilu na Facebooku.

Uherskohradišťsko patří stále mezi okresy s vysokým počtem nakažených onemocněním COVID-19. Do odběrové ambulance přichází ve všední dny postoupit testy až 300 lidí, v sobotu i v neděli jich je do dvou stovek.

Nové odběrové místo v Uherskohradišťské nemocnici.
Fungovat začne od neděle 1. listopadu.