Od konce srpna vzrostly počty lidí, kteří se obracejí na Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, aby se nechali otestovat na onemocnění Covid-19. Denně tak zdravotníci v tamní COVID ambulanci provedou 150 až 200 odběrů vzorků, což je dvojnásobek oproti období na konci letních prázdnin. Rostou přitom spíše počty lidí, které na testy posílají praktičtí lékaři a epidemiologové, samoplátců ubylo a přichází jich kolem deseti za den. Aby nemocnice nápor zájemců o testy lépe zvládala, otevírá od dnešního dne druhé odběrové místo, kam je možné zamířit i bez objednání a vzorky jsou odebírány systémem drive thru přímo přes okénko automobilu.

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně provádí odběry vzorků pro laboratorní PCR testy na onemocnění novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19). Pro tyto odběry nemocnice zřídila COVID AMBULANCI, kam jsou směřování jak lidé indikovaní k odběru praktickým lékařem či epidemiologem, u nichž hradí test jejich zdravotní pojišťovny, tak i samoplátci, kteří si odběr a test hradí sami. Do COVID ambulance je nutné se předem objednat přes online rezervační systém. Nově je nyní otevřeno také další odběrové místo – odběrový stan DRIVE THRU, kam směřují lidé na testy bez předchozího objednání a to jak indikování, tak i samoplátci. 

Podrobnější informace k jednotlivým místům a typům odběrů najdete na https://www.kntb.cz/pocty-odberu-na-covid-rostou-zlinska-nemocnice-pridala-dalsi-misto-vzorky-odeberou-primo-z-auta