Že dva dokážou vždy víc než jeden, je zkrátka známá věc. Nejinak tomu bylo v rámci společného charitativního projektu VIRTUÁLNÍ DERBY mezi FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko se nám společnými silami podařilo vybrat 300 625 korun. Děkujeme všem našim fanouškům, přátelům a sponzorům za zapojení se do akce na podporu nemocnic ve Zlíně a Uherském Hradišti!

Charitativní projekt, který se nesl v duchu názvu Společně proti koronaviru, dospěl do svého finále. Virtuální derby, které připravily kluby FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko odstartovalo poslední týden v dubnu, si dalo za cíl spojit všechny zlínské i slovácké fanoušky, příznivce obou měst, přátele dobrého fotbalu, ale i dobré věci. Po dobu deseti dní si všichni tito kupovali vstupenky na on-line portálu a vyvrcholením bylo virtuální derby mezi oběma kluby, které se odehrálo prostřednictvím portálu onlajny.com. 
Výtěžek virtuálního derby bude rozdělen rovným dílem mezi Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťskou nemocnici. „Nemocnice ve Zlíně tento finanční dar využije na nákup druhého analyzátoru pro mikrobiologickou laboratoř, kde testujeme odebrané vzorky u pacientů s podezřením na covid-19. Uherskohradišťská nemocnice plánuje finance využít na nákup dalších ochranných pomůcek, jako nemocnice pro covid pozitivní pacienty má v této oblasti enormní spotřebu tohoto zdravotnického materiálu. Za tuto úžasnou pomoc oběma fotbalovým klubům i jejich fanouškům a podporovatelům velmi děkujeme, uspořádat virtuální derby byl skvělý nápad a my si tohoto vstřícného kroku velmi vážíme,“ vzkázal Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.  
Všechny vstupenky zakoupené na virtuální derby jsou slosovatelné a fanoušci tak již mohou získat atraktivní ceny v podobě podepsaných dresů českých reprezentantů jako například Filipa Nováka, Ondřeje Čelůstky, Zdeňka Grygery, Michala Sadílka či Jakuba Jugase. Chybět nebudou i hodnotné poukazy od našich partnerů a celá řada dalších cen. Výherce budeme v průběhu týdne kontaktovat prostřednictví emailu, který zadali při nákupu virtuální vstupenky.
Charitativní vstupenky se prodávaly na portálu Colosseum Ticket, který se stal jedním z našich partnerů akce a prodej vstupenek zprostředkoval. 
Do projektu se zapojila řada našich dalších partnerů, kteří nám poskytli své služby bez nároku na honorář či za 50% poplatek. 
Děkujeme také všem společnostem, které do akce darovali nádherné hodnotné ceny, o které jste mohli skrze zakoupené vstupenky na Virtuální derby soutěžit. 
Speciální díky putuje do hráčských kabin obou klubů FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko, které věnovali v součtu přes 100 tisíc korun. Polovina částky navíc od vítěze letošní e:LIGY Challenge (turnaj prvoligových fotbalistů ve videohře FIFA) slováckého brankáře Matouše Trmala. 

NEJVĚTŠÍ DÍKY PATŘÍ NAŠIM VĚRNÝM FANOUŠKŮM I VŠEM LIDEM, KTERÝM POMOC DRUHÝM NENÍ LHOSTEJNÁ A ZAPOJILI JSTE SE DO NAŠEHO CHARITATIVNÍHO DERBY!

SPOLEČNĚ PROTI KORONAVIRU

SPOLEČNĚ PRO DOBROU VĚC!

Společná TZ FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko